بررسی مسایل اختلافی فقه شیعه و سنی
30 بازدید
موضوع: فقه و اصول
مصاحبه کننده : خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)
نحوه تهیه : فردی
تاریخ نشر : Feb 11 2013 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

بررسی مسایل اختلافی فقه شیعه و سنی در «فقه مقارن»

23 بهمن 1391 ساعت 15:32

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدامین پورامینی مباحث مربوط به مسایل اختلافی فقه شیعی و سنی را در کتاب «فقه مقارن» به زبان عربی گرد آوری کرد._


این نویسنده و پژوهشگر در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، عنوان کرد: این اثر به زبان عربی است و مباحث علمی را درباره مسایل اختلافی که در حوزه فقهی تاریخی و برخی مسایل کلامی بین شیعیان و اهل سنت وجود دارد طرح می‌کند. 

وی افزود: در واقع این اثر به مسایل فقه خلافیه می‌پردازد. درباره فقه خلافیه کتاب‌های زیادی نوشته شده است و شیخ طوسی که هزار سال پیش کتاب «الخلاف» را نوشت در این زمینه پیش‌گام محسوب می‌شود. علامه حلی نیز در این باره صاحب کتاب است.

این مدرس مرکز تخصصی تربیت محقق مذاهب اسلامی ادامه داد: در این کتاب با توجه به شبهاتی که اخیرا در حوزه فقه شیعی و سنی مطرح شده است ، با استفاده از منابع این دو مذهب موضوع فقه مقارن را بررسی کرده ام.

پورامینی بخشی از اختلافات فقه شیعه و سنی را قدیمی دانست و گفت: برخی از این اختلافات از سده‌های پیشین وجود داشته‌اند اما اکنون شیوه طرح آن‌ها فرق کرده است. بخشی از اختلافات نیز جدید هستند که برخی از آن‌ها بیشتر در فضای مجازی منتشر شده‌اند و کوشیده‌ام در این کتاب به عنوان مسایل جدید به آن‌ها پاسخ دهم.


کد مطلب: 161499

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/vdchwznzw23n-kd.tft2.html

خبرگزاری کتاب ایران (IBNA)

  http://www.ibna.ir